Cykloturistika

Tato kategorie je na téma CykloturistikaKam na kole PDF Tisk Email
Tipy pro volný čas - Cykloturistika
Čtvrtek, 16 Srpen 2012 09:19

Důležitá centra a turisticky atraktivní místa spojuje poměrně bohatá síť značených tras, která Českou Kanadou prochází. Prochází tudy například mezinárodní páteřní trasa Greenways Praha – Vídeň, která vede od Prahy přes Jindřichův Hradec a Novou Bystřici dále na Slavonic.

Pro cyklisty je oblast České Kanady velmi dobře dostupná. Zvlášť podél česko-rakouských hranic v oblasti zahrnující Slavonice, Novou Bystřici, Chlum u Třeboně a České Velenice byla v posledních několika letech vyznačena rozsáhlá síť cyklotras. Terén je zde jen mírně zvlněný. Výhodou je i možnost projet se na kolech na druhé straně hranice. Přechody pro cyklisty jsou v Chlumu u Třeboně (Litschau), Halámkách (Neu Nagelberg), Českých Velenicích (Gmünd), Nové Bystřici (Grametten) a Slavonicích (Fratres).

Pro přiblížení můžete využít autobusu Cyklotrans. Bližší údaje o jízdních řádech cyklobusů, doporučených trasách, tipech na výlety a dalších užitečných informacích naleznete přímo na oficiálních stránkách dopravního systému Cyklotrans - http://www.cyklotrans.cz a nebo již zmiňované úzkokolejky. Nabízí se například výlet z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, kde úzkokolejka končí a je možné zde kolo do vlaku naložit a pohodlně se vrátit zpět do Jindřichova Hradce.

Velmi pěknou vyjížďku lze absolvovat například z konečné stanice úzkokolejky z Nové Bystřice. Odtud se vydejte směrem na Artoleč po trase 1007. Koho značená stezka neuspokojí, je možné z ní za Artolčí odbočit po zpevněné cestě směrem doprava a projet se okolo Starohuťského vrchu. Rakousko máte po pravé ruce doslova coby kamenem dohodil. Na prvním větším rozcestí odbočte vlevo a další rozcestí směrem na Větrov projeďte rovně. Až na následujícím rozcestí odbočte doprava a pokračujte okolo rybníka Kačer a po pravé straně Hadího vrchu a Kamenného štítu. Na dalším rozcestí odbočte se vydejte na sever doprava směrem na Dobrohořskou usedlost, kde se napojíte zpět na trasu 1007. Ta nás zavede do Starého Města pod Landštejnem, odkud je to k mohutné zřícenině hradu Landštejna jen necelé tři kilometry.

Zpět na vlak do Nové Bystřice se můžete vydat kolem Žišpašských rybníků v obci Blato (za Landštejnem odbočte z cyklostezky 1115 vlevo). Odtud se vydejte směrem na Hůrky, kde se můžete vydat po značené trase č. 1116 po cestě do Nové Bystřice. Celý okruh z Nové Bystřice přes Landštejn a zpět pak měří dohromady asi 42 km.

Zdroj: http://kolo.cz/clanek/ceska-kanada-na-kole/kategorie/vylety-v-cesku

 


KONTAKT

Ubytování Ve Smrčné
Smrčná 53
Nová Bystřice 378 33

Mobil: +420 608 824 750
Mobil: +420 776 824 776

E-mail: rudaknotek@seznam.cz

UKÁZKY Z FOTOGALERIE